Socrates Comenius Project : On line school magazine

 Czech Greece Spain Slovakia

Hobby i czas wolny / Hobby and free time

Aneta G., kl. VI

my hobby

My name’s Aneta. I like swimming and playing soccer very much. I like dancing and listening to music too! I haven’t got an idol, but my favourite singer is ,,Doda’’. I don’t collect anything because I prefer sport activities. I’m interested in animals and my favourite are tigers and zebras. I have a cat – Rudy and  two dogs – Max and Rex.
        In my free time I play computer games or watch TV. I often go to the yard. In winter I like ice skating and playing in the snow.

***

      Mam na imię Aneta. Bardzo lubię pływać i grać w piłkę. Lubię także tańczyć i słuchać muzyki. Nie mam żadnego idola, ale moją ulubioną piosenkarką jest "Doda". Niczego nie kolekcjonuję, ponieważwolę uprawiać sporty. Interesuję się zwierzętami a moimi ulubionymi są tygrysy i zebry. Mam kota – Rudy i dwa psy – Maxa i Rexa.
        W wolnym  czasie gram w gry komputerowe lub oglądam telewizję. Często wychodzę na podwórko. Zimą lubię jeździć na łyżwach oraz zabawy na śniegu.

                                                                                                           AnetaNatalia B., kl VI


Title - My Hobby and free time

My hobby is dancing and playing the piano. I like swimming, walking in the mountains and riding a bicycle very much. My favourite animals are dogs and horses.
In my free time I like watching movies and reading books. I also like spending my free time outside.
***
Moje hobby to taniec i gra na pianinie. Bardzo lubię pływać, chodzić po górach i jeździć na rowerze. Moimi ulubionymi zwierzętami są psy i konie.
W wolnym czasie lubię oglądać filmy i czytać książki oraz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.
                                                                                                                                                                                  Natalia's dog


Ewa W., kl.V

Moje hobby

Bardzo lubię oglądać telewizję, słuchać muzyki, tańczyć i śpiewać. Lubię także uprawiać sport: bieganie, granie w piłkę nożna oraz jazdę na rowerze. Lubię także spać.

Uwielbiam lato, ponieważ wtedy mam dużo czasu na robienie tych wszystkich rzeczy.

***

My hobby

I like very much watching TV, listening to music, dancing and singing. I also like doing sports: running, playing football and riding a bike. I like sleeping, too!

I love summer because then I have a lot of free time to do these things.Horse riding

Damian Ż, kl. V


Krystian K. , kl. V

Moje hobby

Mam wiele zainteresowań. Bardzo lubię grać w piłkę nożną, łowić ryby i chodzić na grzyby, lecz najbardziej lubię składać różne części: roboty i puzzle.

Poza tym lubię się uczyć w szkole oraz w domu. Lubię wszystkie przedmioty oraz koła zainteresowań, które pogłębiają moją wiedzę. Interesuję się szczególnie historią, ponieważ dowiaduje się na niej jak dawniej żyli ludzie, czym się zajmowali, co jedli oraz gdzie mieszkali. Innym ciekawym dla mnie przedmiotem jest przyroda, gdyż dowiaduje się jak ukształtowana jest Polska lub jak ocenić nasze położenie w terenie.

***

My hobby

I’m interested in many things. I like playing football, fishing and picking mushrooms, but I like putting different elements together and construct robots.

I also like learning very much. I like learning at school and at home as well. I like all the subjects and the Groups of Interests.
I’m particularly interested in History, because it shows how people lived in the past. I learn what they ate, what the used to do, where they used to live.
I also like Environment very much – I learn about
Poland and how to recognize our bearing.

Natalia L., kl VI

Hobby and free time - NATALIA L.

        Mam  na imię Natalia. Moim hobby jest gra w piłkę nożną, pływanie oraz hodowla gołębi. W wolnym czasie gram w gry komputerowe lub czytam ksiązkę. Posiadam także kolekcję naklejek.

Krystian K. , kl.V

Jak spędzam wolny czas

Mam wiele wolnego czasu. Najczęściej spędzam go z kolegami i koleżankami, grając w piłka nożną lub rozmawiając o różnych sprawach.

Lubię także spędzać swój wolny czas łowiąc ryby lub z tatą na grzybach. Zimą swój wolny czas poświęcam na zabawy śnieżne: zjeżdżanie na sankach lub rzucanie śnieżkami.

Dużo czasu poświęcam także na czytanie książek oraz pomaganie młodszemu bratu w odrabianiu lekcji lub zabawę z nim na podwórku. Resztę czasu spędzam z rodziną na rozmowach o różnych ważnych sprawach.

***

How I spend my free time

I have a lot of free time. The most often I spend my free time with my friends, playing football or some other games and talking about different things.

I also like spending my free time on fishing and picking mushrooms with my dad. In winter I play in the snow: I go sliding down on the hill on a sledge or play with snowballs.

A lot of my free time I spend on reading. I also help my younger brother with his homework or play with him outside. The rest of my free time I spend with my family discussing some serious matters and topics.


football player - drawing


Olga H., kl.VI

My Hobby

           My favourite activity in my free time is playing soccer. I usually play soccer with my friens from the school or during PE lesson. I like playing as a helper or a goalkeeper the most.
          My favourite footballer is Jerzy Dudek (a goal), Milan Baroš (the forward line) and Wayne Rooney (the forward line). I think that the football teams: Chelsea London and FC Liverpool are very good. These are two teams from British Islands.
           I watch all football matches of the Champions Ligue and Euro 2004, too. Soccer is a good amusement and a fair play game.

***
Moje Hobby

          Moim ulubionym zajęciem  w wolnym czasie jest gra w piłkę nożną. Zazwyczaj gram z kolegami ze szkoły albo na WF-ie. Najbardziej lubie grać jako pomocnik albo na bramce.
         Moimi ulubionymi  piłkarzami są: Jerzy Dudek (bramka), Milan Baroš (atak) i Wayne Rooney (atak).Myśle, że drużyny: Chelsea London  i FC Liverpool są bardzo dobre. To są dwa zespoy z Wysp Brytyjskich.
      Oglądam wszystkie spotkania Champions Ligue oraz Euro 2004. Piłka nozna to dobra rozrywka i sport z zasadami.

Marcin W., kl VI

Hobby - Marcin W., kl VI

Moim hobby jest motoryzacja, a w szczególnosci Formuła 1 oraz rajdy samochodowe. Najbardziej lubię drużynę Ferrari, a moim ulubionym kierowcą jest Marcus Gronhollm, który był dwukrotnym mistrzem świata.Zespół Szkolno Przedszkolny w Lamkowie
Lamkowo 29
11-010 Barczewo
tel/fax(+48 89) 514 16 29
e-mail: lamkowo-school@wp.pl
Kontakt : mail@dim-malev.ira.sch.gr, Lamkowo-school@wp.pl , zsbadin@stonline.sk , virgen71@centros2.cnice.mecd.es , reditel@1zsfm.applet.cz  .HOME