Socrates Comenius Project : On line school magazine

 Czech Greece Spain SlovakiaPrezentacja szkoły

logo   student group photo


           
        
Moja szkoła znajduje się w małej miejscowości w województwie warmińsko -mazurskim. Miejscowość ta położona jest 30 kilometrów od Olsztyna i nosi nazwę Lamkowo.
Budynek szkoły jest wprawdzie dość stary, ale bardzo zadbany. Bardzo często odbywają się remonty, dzięki którym w mojej szkole jest czysto, kolorowo i przyjemnie. Dużo przyjemniej jest mi się uczyć w tak kolorowej szkole.
Moja szkoła połączona jest z przedszkolem, dlatego nosi nazwę Zespół Szkolno-Przedszkolny. Tak, więc część budynku zajmuje szkoła podstawowa, a część przedszkole. Budynek mojej szkoły jest tak duży, że mieści się w nim również biblioteka i czytelnia.
Klasy w mojej szkole są przestrzenne i zadbane. Wspólnie z nauczycielami dbamy o ich czystość i wygląd. Wspólnie tworzymy gazetki o tym, co najbardziej nas interesuje. Jest to świetna zabawa i nauka zarazem.
Moja szkoła
co roku organizuje imprezy sportowe takie jak biegi przełajowe i wyścigi rowerowe, które są okazją do poznania nowych osób. Organizowane są też konkursy artystyczne.
Krystian S., kl. IV


             Moja szkoła nie jest duża, ma około 10 metrów wysokości. Posiada dwa piętra.
Na parterze znajdują się trzy klasy i sala gimnastyczna, szatnia, toalety oraz długi korytarz, na którym odbywają się nasze szkolne apele. Na pierwszym piętrze są klasy oraz gazetka szkolna dotycząca języka angielskiego. Na drugim piętrze jest pokój nauczycielski  i klasa od przyrody. Klasy w szkole są duże i przestrzenne. Przy szkole znajduje się boisko i ogród szkolny, w którym rosną przepiękne kwiaty i dwa ogromne drzewa. W ciepłe i pogodne dni wychodzimy na podwórko.
Lubię chodzić do szkoły ponieważ czuję się w niej pewnie, przyjacielsko i jest przyjazna atmosfera. Szkoła jest dla mnie najlepszym miejscem spotykania się z kolegami.
Chciałbym, żeby w szkole wybudowali basen i większą salę gimnastyczną. Nie mogę powiedzieć o szkole złego słowa, bo nie ma żadnych wad.
Radek A., kl. IV

            Budynek naszej szkoły jest duży i bardzo zadbany. Szkołę otaczają boisko i kącik zieleni, w którym rosną iglaki i różne krzewy. Przed wejściem do szkoły znajduje się wybetonowane podłoże. Klasy są przestronne, jasne i zadbane. /.../
W szkole najbardziej lubię uczyć
się i brać udział w konkursach. Nie lubię nudzić się na lekcjach, ale nigdy mi się to nie zdarzyło. W naszej szkole niczego mi nie brakuje. Pochwalić się możemy nową pracownią komputerową i udziałem w programie Socrates Comenius oraz bardzo miłą atmosferą stworzoną przez nauczycieli. /.../ Widzę, jak nauczyciele się starają, aby Ich uczniowie zdobywali dobre oceny. Poświęcają nawet swój wolny czas na douczanie.
Ola R., kl. IV

        

          Nasza szkoła mieści się w trzypiętrowym budynku położnym w centrum Lamkowa. Otaczają ją domy, boisko szkolne oraz kościół. Klasy są przytulne. Jest w niej gdzie porozmawiać i pobawić się w różne gry i zabawy.Najbardziej lubię w niej to, że uczą w niej dobrzy nauczyciele i nauczycielki., są też pomocni koledzi i koleżanki oraz jest w niej dla każdego miejsce. Możemy się pochwaić tym, że co roku każda klasa uczy się jakiegoś tańca.   W zeszłym roku nasza szkoła przygotowała program „Pociąg do Zjednoczonej Europy”,           w którym śpiewaliśmy, tańczylismy i mówiliśmy wiersze naszych rówieśników z innych krajów Unii Europejskiej. W zeszłym roku wygraliśmy także pracownię komputerową, dzieki czemu możemy teraz uczyć się informatyki. Według mnie nasza szkoła jest bardzo dobra, ponieważ spełnia nasze oczekiwania.
Anita K., kl V.

            Moja szkoła znajduje się samym centrum Lamkowa. Otacza ją kilka budynków, kościół i nasze boisko, na którym mamy lekcję WF-u. Choć wybudowano ją dosyć dawno, przeszłą ona remont i teraz jest we wspaniałym stanie.
Bardzo lubię do niej chodzić, gdyż klasy są bardzo schludne i przyjemne. Mamy w szkole nauczycieli, z którymi każdy uczeń ma dobry kontakt, więc nikt nie czuje się niedoceniony. Możemy się tu spotykać z kolegami i koleżankami oraz mamy miejsce na gry. W naszej szkole najbardziej podziwiam naszych nauczycieli za sposób, w jaki uczą oraz za to, że nikogo nie wyróżniają. Niczego mi tu nie brakuje.
W tej chwili nie chciałbym niczego ani nikogo zmienić. O mojej szkole nie mogę powiedzieć nic złego. Lubię do niej chodzić, chociaż nie zawsze mi się chce. Ciągnie mnie tam jednak uprzejmość nauczycieli i rozmowy z przyjaciółmi.
Krystian K., kl. V
         
           Moja szkoła znajduje się w Lamkowie. Budynek szkolny ma ponad 100 lat. Od pięciu lat nosi imię Franciszka Szczepańskiego. Znajduje się w centrum wioski – blisko kościoła i ośrodka zdrowia. Szkoła, do której chodzę jest przytulna, ponieważ nauczyciele starają się, aby funkcjonowała jak najlepiej. Dbają o to by była czysta, schludna, miła i przyjemna dla uczniów. W szkole cały czas coś się dzieje – są prowadzone remonty, dzięki czemu szkoła staje się ładniejsza.
W mojej klasie jest 11 osób. Najczęściej wszyscy spotykamy się na korytarzu i bawimy się w kalambury, gramy w szachy i warcaby, czasami rozmawiamy i opowiadamy żarty. W naszej szkole najbardziej lubię nauczycieli, koleżanki i kolegów /.../. W naszej szkole niczego mi nie brakuje. W poprzednim roku wygraliśmy pracownię komputerową. Moim zdaniem szkoła jest ładna i przytulna.

Ewa W., kl. V

            Chodzę do klasy piątej Szkoły Podstawowej w Lamkowie. Do szkoły dojeżdżam autobusem lub czasami jeżdżę rowerem. Moja szkoła jest raczej interesująca. Uczy się w niej około 80 uczniów. Szkoła jest duża, ładna i zadbana.
 Klasy w mojej szkole są duże, czyste i jasne. Najbardziej podoba mi się moja sala lekcyjna i darzę ją dużym sentymentem, ponieważ uczyła się w niej moja mama.
Lekcje zaczynają się o 8:15. Zazwyczaj mamy 6-8 lekcji, codziennie od poniedziałku do piątku. Poza obowiązkowymi zajęciami są prowadzone różne kółka zainteresowań, takie jak: ekologiczne, artystyczne i kółka językowe.
W mojej szkole organizowane są różne imprezy, np.: Święto Szkoły, Dzień Dziecka, Choinka, Andrzejki, a także imprezy sportowe. Przyjeżdżają do nas goście z innych miejscowości. Dzięki temu zawieramy nowe znajomości. Wszyscy dobrze się bawią.
Bardzo podoba mi się to, że dzięki Internetowi nasza szkoła zaczęła współpracować ze szkołami z innych państw. Będziemy mogli nawiązać różne znajomości i doskonalić języki obce. Poznamy nowych kolegów i koleżanki.
W szkole czuję się dobrze i bezpiecznie.

Damian Ż., kl. V

school     The school on the drawing


Summary


         "Our school is placed in a small village called Lamkowo, in Warmia and Mazury region of north-east part of Poland. The builing is quite old but it is renovated, so it looks very nice and clean. The school is jointed with kindergarden that is why it is called Zespół Szkolno – Przedszkolny (School and Kindergarden). So there is also a kindergarden in the building of our school. The building is so big that there is also a place for Public Library of Lamkowo.
       The classrooms in our school are bright, spatial and clean. There are notice boards where we put some interesting information and our drawings. It is a great fun and learning at the same time!
       Every year there are different school events organized here. There are sports competitons such as cross country and bicycle races. They are a great oppotunity to meet children from other villages and towns."   
(Krystian S., class IV)

         “/.../ I like going to my school because here I feel safe and there is a nice, friendly  atmosphere. For me the school is the best place to meet my friends. I wish they built a swimming pool here as well as a bigger gym./.../”                                                                                                      (Radek A. , class IV)

 

           “/.../ I like learning and taking part in the school contests the best. I do not like getting bored during the lesson but it have never happened to me here. I do not miss anything in our school. We are proud that we have our new computer classroom and that we are taking part in a Socrates Comenius School Project as well as that we have a very nice atmosphere at school. /.../ I can see how our teachers do their best to help their pupils to learn as good as possible. /.../”                (Ola R., class IV)


             “/.../ I like my classroom, it is the place where my mum used to learn./.../ I am happy that our school started to work together with schools from other countries, thanks to the Internet. We can make new friendships and improve our English. /.../”                                                           (Daman Ż., class  V)


            “/.../ We have good teachers here. All the pupils are in good relations with them so nobody feels unaccepted. We can meet here with our friends and here we have a place to play together. In our school I admire our teachers the most because of the way they teach and because they treat everyone on the same conditions. / ../ I like my school although sometimes I do not feel like going there. But then I think of our nice teachers and the things I talk about with my friends and I am ready to go.”
                                                                                                                               (Krystian K.,   class V)

 
         “/.../ every year each class learns a different kind of traditional dances. Last school year we realized our school programme called “Pociag do Zjednoczonej Europy”(“A Train to United Europe”) in which we sang, danced and recited poems in languages of our peers from other European countries. /.../ In my opinion our school is very good because it fulfills our expectation.”
                                                                                                                                             (Anita K., class V)
courtyard
Zespół Szkolno Przedszkolny w Lamkowie
Lamkowo 29
11-010 Barczewo
tel/fax(+48 89) 514 16 29
e-mail: lamkowo-school@wp.pl
Kontakt : mail@dim-malev.ira.sch.gr, Lamkowo-school@wp.pl , zsbadin@stonline.sk , virgen71@centros2.cnice.mecd.es , reditel@1zsfm.applet.cz  .HOME